Na turnaji Bratislava Open bude hrať Molčan, Gombos, Klein, Kovalík, ale prihlásili sa aj Baena, Ševčenko, Coria a Verdasco


Účasť na 20. ročníku challengerového podujatia Bratislava Open potvrdil nielen najlepší súčasný slovenský tenista Alex Molčan, ale aj naša daviscupová špička. Prihlásili sa aj ďalší traja členovia Top 100 rebríčka ATP.  Antukový turnaj oslavuje už 21. výročie svojho vzniku, keďže v sezóne 2020 sa hral tzv. covidová edícia, ktorá nebola súčasťou ATP challengerov. Bude sa konať od 11. do 18. júna 2023 na dvorcoch tenisového klubu Slovan Bratislava, ktorý tento rok dovŕši storočnicu  - 100 rokov od svojho založenia.

Pre víťaza dvojhry Bratislava Open 2023 je pripravených 100 bodov do singlového rebríčka ATP a 16 020 eur. Zdolaný finalista získa 60 bodov a 9415 eur. Kvalifikácia dvojhry sa začne v nedeľu 11. júna a bude pokračovať v pondelok 12. júna. V pondelok už budú aj prvé zápasy prvého kola dvojhry. „Finále štvorhry plánujeme odohrať v sobotu 17. júna, finále dvojhry v nedeľu 18. júna v priamom televíznom prenose. V nedeľu zorganizujeme slávnostný program spojený s exhibíciou v rámci oslavy storočnice TK Slovan. Určite pripravíme aj ukážkové tréningy našich talentovaných mladých tenistov z projektu Hrajme tenis Slovensko (HTS) a tieto deti si prídu pozrieť aj zápasy profíkov,“ hovorí výkonný riaditeľ turnaja Branislav Stankovič.

Minulý rok si užil finálový triumf v Bratislave Rus Alexander Ševčenko, pričom turnaj už má aj dvoch slovenských víťazov vo dvojhre - v sezóne 2018 sa ešte v Poprade tešil z celkového víťazstva Jozef Kovalík. V sezóne 2019 v Bratislave nenašiel premožiteľa Norbert Gombos.

Veľkým favoritom na celkové víťazstvo v roku 2023 bude momentálne najlepší slovenský tenista Alex Molčan. Medzi slovenskými účastníkmi nebudú chýbať ani Norbert Gombos, Lukáš Klein a Jozef Kovalík. Z prvej svetovej stovky prejavili záujem hrať v Bratislave okrem Molčana (83. v rebríčku ATP vo dvojhre) aj Roberto Carballes Baena zo Španielska (58.), obhajca titulu Rus Alexander Ševčenko (84.) alebo Argentínčan Federico Coria (94.)

Na turnaj sa prihlásil aj bývalý 7. hráč rebríčka ATP zo Španielska Fernando Verdasco alebo bývalý 26. tenista sveta Lukáš Rosol z Česka.

Vstup na turnaj je bezplatný. Viac informácií a novinky o turnaji nájdete na oficiálnom webe www.bratislavaopen.com a na sociálnych sieťach podujatia.« Aktuality