Vo štvrtok bude hrať Molčan po 16:00, vo štvorhre aj Zelenay


Vo štvrtok 15. júna sú na programe zvyšné zápasy druhého kola dvojhry na turnaji Bratislava Open 2023. Na kurtoch TK Slovan sa predstaví aj slovenský tenista Alex Molčanv poobedňajších hodinách.

Molčan je už jediným slovenským zástupcom vo dvojhre v hlavnej súťaži, keď vypadli postupne Gombos, Kovalík, Klein, Pokorný aj Privara. Vo štvorhre pokračuje Igor Zelenay, ktorý nastúpi vo štvrtok spolu so Zdenkom Kolářom proti rakúsko-nemeckej dvojici Neil Oberleitner/Tim Sandkaulen.

Prehra Gombosa

Slovenský tenista Norbert Gombos (32) prehral v 2. kole dvojhry na antukovom mužskom turnaji Bratislava Open 2023. V stredu podvečer nestačil na švajčiarskeho kvalifikanta Jeromeho Kyma (20) po dramatickom vývoji 3:6, 7:6(6), 6:7(7).

Gombos bol po prehre veľmi frustrovaný. V druhom sete dokonca odvrátil v tajbrejku 5 mečbalov od stavu 1:5 a set aj získal. Ale v treťom rozhodujúcom sa už tešil Švajčiar. „Mal som viac šťastia, keď som otočil stav v druhom sete. V treťom sete som mal toho šťastia zase menej. Rozhodli možno jedna, dve lopty. Najväčší problém mi robil jeho servis. Keď sme išli do výmen, väčšinou som ich vyhrával ja. Potom už hral vabank,“ povedal po zápase Gombos, ktorého cesta smeruje teraz do Anglicka. Odohrá najprv jeden turnaj pred Wimbledonom a potom wimbledonskú kvalifikáciu.

Bratislava Open 2023: Rozhovor s Norbertom Gombosom po prehre v 2. kole dvojhry« Aktuality