Do finále dvojhry postúpil Sačko, v nedeľu o 13:30 nastúpi proti Kuzmanovi


Prvým finalistom dvojhry na najväčšom antukovom mužskom turnaji na Slovensku Bratislava Open 2023 sa stal Vitalij Sačko (25). Ukrajinec zdolal v semifinále dvojhry Čiľana Tomasa Barriosa Veru (25) v dvoch setoch 6:4, 7:5. K Sačkovi sa potom v sobotu poobede pridal Bulhar Dimitar Kuzmanov (29), ktorý vyradil posledného slovenského zástupcu na turnaji. Alex Molčan prehral v semifinále 0:6, 1:6.

Alex Molčan sa celý týždeň na turnaji necítil optimálne a naplno sa to prejavilo na jeho výkone v semifinálovom dueli proti Bulharovi Kuzmanovovi. „Nemal som bohužiaľ energiu. Bol som chorý celý týždeň, užíval som lieky, ale dnes ma to dobehlo. Takže už som nemal čo viac dať zo seba von. Po včerajšom zápase som v podstate hotový. Musím sa vyliečiť a dať dohromady pred Wimbledonom,“ vysvetlil Molčan príčiny prehry. „Mal som ísť na turnaj už zajtra, začína sa v Anglicku. Po dnešnom stave neviem, čo budeme robiť. Musím sa poradiť s trénermi,“ dodal smutný Molčan, ktorý by mal štartovať na challengeri v anglickom Ilkley.

Víťazstvo Sačka v semifinále

„Semifinále bolo stále napínavé, bol to úplne odlišný zápas, ako som tu mal včera. Hneď na začiatku sa súper ujal vedenia 3:1. No dokázal som bojovať, vyrovnal som sa s tým a otočil som to na 6:4. V druhom sete to bolo niečo podobné. Našiel som svoju hru a som rád, že sa mi to podarilo,“ povedal Sačko, ktorého súper aj v niečom prekvapil. „Prekvapilo ma, že hral oveľa rýchlejšie, ako som si myslel, že bude. Ale aj s tým som sa vyrovnal,“ spomenul Ukrajinec, ktorý sa cítil na kurte príjemne. „Atmosféra bola úžasná. Ľudia ma podporili, keď som to potreboval. Som im vďačný. Cítim sa tu ako doma.“

Pred finále si ukrajinský tenista neželá konkrétneho súpera z dvojice Alex Molčan - Dimitar Kuzmanov, ale jedno želanie má. „Chlapci pôjdu do toho tak, ako som išiel dnes ja. Dajú do toho druhého semifinále všetko. Jediné, čo im prajem, nech hrajú tri sety,“ zasmial sa Sačko na záver.

 

 « Aktuality