Víťazom dvojhry na tenisovom turnaji Bratislava Open 2023 sa stal Ukrajinec Vitalij Sačko


Víťazom jubilejného 20. ročníka antukového turnaja Bratislava Open 2023 sa stal ukrajinský tenista Vitalij Sačko (25). V nedeľňajšom finále dvojhry zdolal Bulhara Dimitrova Kuzmanova (29) v troch setoch 2:6, 6:2, 7:6(2).

Sačko hral v Bratislave vo svojom treťom challengerovom finále dvojhry. V marci 2021 prehral vo finále vo švajčiarskom Lugane a v júli 2021 nezískal titul v talianskej Perugii. Na Bratislava Open 2023 konečne uspel. „Podarilo sa to. Získal som vtedy aj skúsenosti, využil som ich a dal som do toho teraz všetko. Nech je v zápase akýkoľvek stav, budem hrať to svoje,“ povedal po finále víťaz, ktorý bol vďačný za podporu domáceho publika, ktoré bolo viac na jeho strane.

„Diváci mi veľmi pomohli počas celého zápasu. Fandili mi aj v tých najťažších momentoch. Vyhecovali ma a ďakujem im za to,“ dodal Sačko, ktorý po dni oddychu odcestuje do poľskej Poznane. Tam hrá na ďalšom challengerovom podujatí.

Ukrajinský tenista si za triumf pripíše 100 bodov do rebríčka ATP a prilepší si o 16 020 eur pred zdanením. V rebríčku ATP sa po tomto víkende posunie na svoje kariérne maximum – 186. miesto.« Aktuality