Dotácia turnaja Bratislava Open v tomto roku vo výške 69 280 eur


Challenger, ktorý kedysi začínal v Košiciach, pokračoval v Poprade a napokon zakotvil v Bratislave, sa odohrá aj v sezóne 2021. V termíne od 7. do 13. júna  si zmerajú sily tenisti na podujatí kategórie Challenger 90 s názvom Kooperativa Bratislava Open 2021.

Dotácia turnaja v tomto roku bude vo výške 69 280 eur. „Dúfame, že opätovne zvýšená dotácia priláka ďalších zaujímavých hráčov vrátane našich slovenských. Som rád, že sa podarila nadviazať aj spolupráca so Slovenským tenisovým zväzom, ktorému poskytneme pre hráčov voľné karty na turnaj. V rámci spolupráce so STZ využijeme aj kancelárie či šatne pre zberačov či rozhodcov.“

Júnový termín podujatia zostáva, začína sa 17. júna a končí sa 23.6. Prvýkrát v histórii sa bude hrať finále dvojhry v nedeľu. „Predtým bývalo v sobotu, ale teraz máme 48 miest v hlavnej súťaži. Kvalifikácia dvojhry sa začne až v pondelok, ale sú v nej iba 4 hráči, ďalej postupujú iba dvaja. Je to formalita,“ uviedol Stankovič.

Centrálny dvorec je naplánovaný pre 500 až 600 divákov, bude sa stavať tribúna. Hracie kurty budú čísla 5, 8 a 9. Ako tréningové dvorce poslúžia čísla 10 a 11. Tribúna sa postaví na dvorci číslo 6, čiže pred kaviarňou. „Teším sa na spoluprácu. Budem robiť s ľuďmi na mieste, kde som tenisovo vyrastal. Dúfam, že sa turnaj bude páčiť všetkým domácim fanúšikom. Na východ republiky odkazujem, že som odtiaľ neušiel. Veľmi rád sa tam vraciam. Verím, že sa postaví nová budova NTC v Košiciach a ja stále budem pracovať na kurtoch v Tatranskej Lomnici. Pretože si myslím, že horské stredisko si zaslúži aspoň malý tenisový areál s takýmto turnajom,“ dodal Stankovič.

V sezóne 2019 bude mať Stankovič pod palcom okrem challengera aj turnaj mužov kategórie ITF World Tennis Tour s dotáciou 15 000 USD, ktorý sa koná v pôvodnom augustovom termíne v HS Centrum Piešťany. Do tohto areálu pribudne aj druhý turnaj tejto kategórie, ale v skoršom termíne 6. až 12. mája hneď po skončení slovenskej tenisovej extraligy.

Videopozvánka na turnaj od Mariána Vajdu:

 

 

 

 « Aktuality