Kovalík prvým slovenským víťazom popradského challengera, Belgičana zdolal 6:4, 6:0


Kovalík prvým slovenským víťazom popradského challengera, Belgičana zdolal 6:4, 6:0

VIDEOROZHOVOR S KOVALÍKOM

FINÁLOVÝ CEREMONIÁL

TURNAJOVÝ BULLETIN

Popradské finále singla patrilo Jozefovi Kovalíkovi, ktorý sa po triumfe 6:4, 6:0 nad Belgičanom Arthurom de Greefom stal prvým slovenským víťazom nášho challengera. „Je to vynikajúci pocit. Som rád, že som to zvládol. Sprevádza to aj pocit šťastia, že sa to trénovanie a snaženie vyplatilo. Je to čistá radosť a užívam si to,“ povedal zverenec trénera Borisa Borgulu.

VÝSLEDKY DVOJHRY

VÝSLEDKY ŠTVORHRY

Zatiaľ najbližšie k titulu v doterajšej 16-ročnej histórii teraz popradského podujatia mal v roku 2014 Norbert Gombos (ešte v Košiciach), ale vo finále dvojhry prehral. Jozef Kovalík už v sezóne 2018 na antukovom turnaji uspel. „Bodaj by bolo tých slovenských víťazov viac. Bol by som len rád. To, či som prvý, pre mňa nie je podstatné. V každom ďalšom zápase som hral na tomto turnaji lepšie. Boli to ťažké stretnutia, s nimi rastie aj sebavedomie,“ povedal bezprostredne po triumfe Kovalík, ktorý získal 90 bodov do rebríčka ATP a vybojoval odmenu 9200 eur. V novom vydaní rebríčka ATP sa posunie na 116. priečku v singli.

Belgičana zdolal v popradskom finále za 69 minút. „Zo začiatku to bolo náročné, boli dlhé výmeny. Zvládol som dôležité gemy, aj dôležité momenty zápasu. V druhom sete som začal výborne, potom som v tom pokračoval. Súper pomaly odchádzal po fyzickej aj psychickej stránke. Dnes mi to vyšlo lepšie ako jemu. Je to pre mňa najkrajšie challengerové víťazstvo. Predsa len, je to doma,“ prezradil Kovalík, pre ktorého je to tretí challengerový titul po nemeckom Meerbuschu (2014) a talianskom Neapole (2016).

História si nepamätá, že by slovenský hráč zvíťazil na antukovom challengeri na slovenskej pôde. Nestalo sa to v Poprade, predtým v Košiciach alebo na už zaniknutom challengeri v Trnave. „Je to zaujímavé, halové turnaje Slováci vyhrávajú v Bratislave. Mne sa hrá na antuke dobre, na Slovensku máme vynikajúcich antukových hráčov. Toto je zhoda náhod. To, že som ako slovenský tenista vo finále, mi skôr dodávalo energiu.“

Bratislavčana teraz čaká kvalifikácia tretieho grandslamového turnaja roka vo Wimbledone. „Je to rýchly prechod. Už v pondelok hrám, asi ešte dnes letím do Londýna. Chcem dať do toho všetko a uvidím, čo príde. Ťažko povedať, či mi triumf v Poprade pomôže, pretože na tráve som sa nepripravoval. Niekedy je lepšie byť tam a pripravovať sa pár dní predtým. Teraz si však užívam toto víťazstvo,“ dodal.

Viťazmi štvorhry sa v Poprade stala dvojica Tomislav Brkič a Ante Pavič, ktorí vo finále zdolali pár Nikola Čačič a Luca Margaroli 6:3, 4:6, 16:14.« Aktuality