Lukáš Klein postúpil v Bratislave do 2. kola dvojhry, Alex Molčan vypadol, Gombos hrá v utorok podvečer


Väčšine Slovákov sa nedarilo v úvodných zápasoch dvojhry na antukovom turnaji Bratislava Open 2019. Jediný, ktorý postúpil v pondelok v prvý deň podujatia ďalej je Lukáš Klein. Ešte v kvalifikácii dvojhry vypadol Tomáš Vanko a následne na kurte číslo 8 prehral v prvom kole singla aj Alex Molčan. Nestačil na Nemca Sebastiana Fanselowa po prehre 6:7(5), 3:6.

Lukáš Klein zdolal v prvom kole Čecha Víta Kopřivu v dvoch setoch 7:5, 6:4. Slovenský tenista tak prelomil doterajšiu nepriaznivú bilanciu s českým súperom, keď predošlé tri duely prehral. Dve prehry boli ešte z ich juniorských čias. „Cítil som sa celkom fajn. Zo začiatku som možno robil nevynútené chyby, ale postupne sa to zlepšovalo. Dúfam, že to pôjde od zápasu k zápasu lepšie,“ povedal po postupe Lukáš Klein, ktorý si predošlé duely s Kopřivom veľmi nevybavuje.

„Spomínané vzájomné zápasy boli už dosť dávno. Tenis sa rýchlo mení, aj forma hráčov. Približne som vedel, čo treba hrať a ako sa mám naňho pripraviť. Našťastie to vyšlo,“ uviedol Klein. „V Bratislave sa mi hrá veľmi príjemne. Na týchto kurtoch trénujeme, je to pre nás domáce prostredie. Uvidíme, ako to pôjde ďalej,“ dodal Klein.

Nespokojný Molčan

Molčan viedol v prvom sete 5:4 a mohol premeniť jeden z troch setbalov. Nakoniec sa mu to však nepodarilo, set stratil v tajbrejku a napokon aj celý zápas. „Trikrát som vtedy zle returnoval. Setbaly mi pokašlali práve returny, preto mi to nevyšlo. Keby som získal prvý set, bol by to úplne iný zápas. Mal som potom šance aj v tajbrejku pri náskoku 4:1, ale nevyužil som výhodu. Nedotiahol som to v prvom sete a v druhom som bol potom menej sústredený. On zahral veľmi dobre,“ zhodnotil svoj výkon Molčan.

Súper mu robil problémy a Slovák naňho nedokázal nájsť recept. „Hral pomerne rýchlo, dobre servoval. Keď mu padol prvý servis, bolo to ťažké. Hral agresívne a keď som mu nahral, išiel do toho. Niekedy som nevedel, ako mu to tam padlo. Nepoznal som ho ako hráča,“ pokračoval Molčan, ktorý nastúpil v domácom prostredí. Člen NTC trénuje často práve na kurtoch TK Slovan Bratislava. „Mne sa tu hrá vždy oukej, na týchto kurtoch aj trénujeme, ale v zápase na turnaji mi to tu nevyšlo. Treba ostať trpezlivý a trénovať. Ale podľa mojich výsledkov to vyzerá i na zmenu v tréningoch, lebo to nejako nejde,“ dodal nespokojný slovenský tenista.

Okrem Molčana vypadol v 1. kole dvojhry aj držiteľ voľnej karty David Juras.« Aktuality