V stredu na Slovane na turnaji Bratislava Open Kližan, Kovalík aj Martin


V stredu 19. júna 2019 budú v akcii vo dvojhre na turnaji Bratislava Open 2019 až traja slovenskí daviscupoví reprezentanti – Martin Kližan, Andrej Martin a Jozef Kovalík.

Zápasy druhého kola dvojhry sa na bratislavskom challengeri dohrajú v stredu, keď zároveň nastúpia na slovanistické kurty najlepší slovenskí tenisti súčasnosti. Na centri nie pred druhou poobede bude hrať s Američanom Sekouom Bangourom Jozef Kovalík, ktorý je obhajcom minuloročného prvenstva na našom turnaji ešte s dejiskom v Poprade. Bol to prvý Slovák, ktorá tento challenger vyhral.

Nie pred 16:00 sa na centri objaví aj najlepší slovenský tenista súčasnosti Martin Kližan, ktorý si zmeria sily s kvalifikantom Lucasom Gerchom z Nemecka. Vedľa na dvorci osem uvidíme Andreja Martina, ktorý v aktuálnej sezóne vybojoval už tri challengerové tituly. Nastúpi proti Nemcovi Jeremymi Jahnovi.

Gombos ako prvý Slovák v 3. kole

Utorňajší zápas druhého kola v singli má už za sebou Norbert Gombos, ktorý zdolal španielskeho antukára Ojedu Laru za hodinu presvedčivo 6:3, 6:2. „So svojím výkonom som veľmi spokojný. Robil som veľmi málo nevynútených chýb. Bol to kľúč k úspechu. Súpera som už poznal, dvakrát sme proti sebe hrali. Zdolal som ho tretíkrát, veril som si naňho,“ povedal v prvej reakcii hráč NTC.

„Veľmi dobre som podával, vo výmenách som skoro vôbec nekazil. Na kurte som sa cítil veľmi dobre, na zápas prišlo veľa ľudí, čo ma aj motivuje k lepším výkonom a aby som lepšie hral. Prišla ma povzbudiť i rodina a najbližší kamaráti. Zároveň som rád, že som ušetril energiu do ďalších kôl,“ pokračoval Gombos, ktorý mohol hrať v 3. kole proti krajanovi Lukášom Kleinom. Ten však napokon vypadol po tesnej prehre 5:7 v treťom sete s Rakúšanom Miedlerom.

 „Áno, aj som tipoval, že Luki vyhrá. Počas prípravného týždňa hral veľmi dobre. Bol to veľmi tesný zápas, nevyšlo to. Dúfal som, že si ako členovia NTC zahráme derby,“ dodal Gombos.

KOMPLETNÝ STREDAJŠÍ PROGRAM:

 « Aktuality