Obhajca titulu Kovalík postúpil do štvrtkového 3. kola, pridali sa aj Martin a Kližan


Prvým slovenským tenistom, ktorý zasiahol v stredu do bojov na challengeri Bratislava Open 2019 bol Jozef Kovalík, ktorý v minulej sezóne na tomto podujatí triumfoval (vtedy ešte v Poprade). Kovalík zdolal Američana Bangouru v 2. kole dvojhry 6:3, 6:4. Po ňom nezaváhali zo Slovákov ani Andrej Martin a Martin Kližan.

Pre Kovalíka bol americký oponent veľkou neznámou. „Súpera som nepoznal. Keď prišiel na kurt, videl som ho prvýkrát. Začal veľmi dobre, solídne, ale dokázal som si to uhrať. Môj tréner si bol predtým pozrieť jeho zápas prvého kola a pripravil ma na to. Hralo sa mi dobre, horúčavy mi nevadia. Lopty boli trochu ťažšie. Operované zápästie je na tom výborne, necítim žiadnu bolesť. Som rád, že môžem naplno hrať,“ povedal po postupe Kovalík, ktorý obhajuje triumf na turnaja spred roka. Získal ho ešte v pôvodnom dejisku v Poprade. „Je to zvláštne, vyhral som to v Poprade, teraz sme tu, ale je to jedno a turnaj je pekný aj tu.“

Kovalík si podobne ako ďalší daviscupový reprezentant Andrej Martin pochvaľuje, že si môže v júni zahrať na antuke na Slovensku, dokonca v Bratislave. Na tomto povrchu sa cíti komfortnejšie, ako keď hrá novembrový challenger na harde v NTC. „Nám sa hrá s Andrejom na antuke lepšie. Obzvlášť tvrdý povrch v NTC je veľmi rýchly. No beriem to tak, že každý turnaj doma je len plus.“

Andrej Martin sa v druhom kole dvojhry natrápil, ale napokon zvíťazil po trojsetovej bitke 6:7(5), 6:2, 6:2. „Bol to veľmi ťažký zápas. Iba v pondelok som prišiel z predošlého turnaja. Nemal som veľa času na aklimatizáciu a tréning. Bol som unavený. Hlavnou prioritou si bolo oddýchnuť, aby som mal čo najviac energie. Preto mi to dnes aj dlhšie trvalo, kým som chytil timing a dĺžku úderov,“ hovoril po postupe Martin. „Som veľmi rád, že som to zvládol a otočil, lebo je naozaj neskutočné hrať pred domácim publikom na týchto kurtoch,“ dodal Martin.

Záverečným zápasom stredajšieho programu bol duel medzi prvým nasadeným Martinom Kližanom a Nemcom Lucasom Gerchom. Slovák zvíťazil 6:4, 7:5. „Úvod na turnaji bol ako vždy ťažký. Bol to solídny súper, dobre podával. Tento kurt je celkom rýchly, takže to bol dobrý zápas a náročné prvé kolo. Som rád, že som to zvládol na dva sety, aj keď mal v závere druhého výhodu brejku. Teším sa na ďalšie kolo,“ dodal Kližan.

 

 

 « Aktuality