Vo štvrťfinále dvojhry je Gombos, Martin aj Kovalík, semifinalistom štvorhry Zelenay


Norbert Gombos postúpil vo štvrtok ako prvý Slovák do štvrťfinále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open 2019. Rakúšana Miedlera zdolal v troch setoch 6:7(4), 6:1, 6:4. Ku Gombosovi sa neskôr pridali aj Andrej Martin a Jozef Kovalík. Do semifinále debla sa podarilo prebojovať Igorovi Zelenayovi, ktorého partnerom vo štvorhre je Čech Roman Jebavý.

PROGRAM NA PIATOK 21. júna NA STIAHNUTIE

Gombos „pomstil“ svojho krajana Lukáša Kleina, ktorého predtým vyradil práve Rakúšan Miedler. „Bol to veľmi náročný zápas. Vedel som, že Lucas je dobrý hráč. Poznáme sa z challengerových turnajov. Je to nepríjemný súper, mení rytmus hry. Na začiatku prvého setu som išiel do zápasu nervózne. Veľmi som chcel, preto som spravil pár nevynútených chýb. On zahral dobre. Potom som hru vyrovnal, tajbrejk som tesne prehral. V druhom sete som pridal, padalo mi to, chodil som do toho agresívne. Dobre som podával. Tretí set bol už len o tom, kto koho brejkne a podarilo sa mi to,“ hodnotil svoj výkon Gombos, ktorý by bral vo štvrťfinále slovenské derby. A keďže Kovalík zdolal v 3. kole Ignatika, bude sa konať. „Jojo hrá dobre, držím mu palce. Keď vyhrá, bude aspoň domáce derby.“

Postupuje aj Andrej Martin

Vo štvrťfinále dvojhry uvidíme okrem Gombosa aj Andreja Martina, ktorý v 3. kole zdolal Čecha Adama Pavláska 3:6, 6:1, 6:2. „Zo začiatku to nebolo ideálne. V poslednom období mám veľa zápasov v nohách. Trochu mi trvá, kým sa do toho dostanem. Stačil mi na to jeden set a potom som začal lepšie hrať a otočil som to podobne ako včera,“ povedal po stretnutí.

„Tento turnaj je veľmi špecifický. Som naozaj rád, že som to zvládol. V piatok ma čaká ďalší zápas pred skvelým publikom,“ potešil sa podpore fanúšikov Martin, ktorý vo štvrťfinále nenarazí na daviscupového kolegu Kližana. Ten prehral s Indom Nagalom v troch setoch.

Zelenay má 40 trofejí z challengerov,  z nich tri získal na tomto turnaji

Najvyššie nasadeným párom štvorhry na Bratislava Open 2019 je slovensko-česká dvojica Igor Zelenay, Roman Jebavý. Minulý týžden na tráve v Hertogenboschi vypadli v 1. kole, teraz budú favoritmi na antuke Slovana. Mimochodom, Zelenay je najúspešnejší debista tohto challengeru - ako jediný získal trofej tri razy: 2005 s Čechom Luxom, 2008 s Poliakom Bednarekom a 2013 s krajanom Kamilom Čapkovičom. Na turnaj sa vracia po štvorročnej absencii, naposledy hral v predchádzajúcom dejisku podujatia na Poprad - Tatry 2015. Igor je držiteľom 40 deblových challengerových titulov. Aj jeho bratislavský turnajový partner Roman Jebavý má z podujatia víťaznú trofej - vyhral v roku 2015 s krajanom Šátralom.

Vo štvrťfinále štvorhry Bratislava Open 2019 si Zelenay a Jebavý poradili bez problémov za 44 minút so slovenským párom Šproch/Klec.  „Človek pred zápasom nikdy nečaká, že to bude také rýchle. Obaja sme si povedali, že musíme hrať zodpovedne od začiatku a nedať súperovi žiadnu šancu,“ povedal Zelenay po postupe do semifinále debla.

Rozhovor s Gombosom:

 

Rozhovor so Zelenayom:

Rozhovor s Andrejom Martinom:

Rozhovor s Jozefom Kovalíkom:

 

 « Aktuality