V semifinále challengera Bratislava Open 2019 je Norbert Gombos, v sobotu hrá po 15:00


V piatok 21. júna sa odohrali v TK Slovan všetky štvrťfinálové zápasy challengera Bratislava Open 2019. Slovensko bude zastupovať v semifinále dvojhry v sobotu po 15:00 napokon len Norbert Gombos, ktorý zdolal v domácom derby Jozefa Kovalíka 6:3, 7:5. Predtým od 13:00 sa bude hrať prvé semifinále medzi Slovincom Rolom a Maďarom Balázsom a deň zakončí finále štvorhry, do ktorého sa prebojovala aj slovenská dvojica Lukáš Klein/Alex Molčan.

PROGRAM NA SOBOTU 22. júna NA STIAHNUTIE

Gombos sa s Kovalíkom sa, samozrejme, dobre poznajú a po piatku upravil Gombos po víťazstve vzájomnú bilanciu už na 6:1 vo svoj prospech.  „Stále spolu trénujeme, keď sme doma. Vedeli sme o sebe, ako hráme. Bolo to iba o tom, kto dobre chytí začiatok a chvalabohu, že to bolo z mojej strany. Prvý set som získal veľmi dobrou hrou. Pokračoval som v tom aj ďalej. Udržiaval som si veľmi dobré podanie. Bol tam jeden tesný gem, ale podaniami a útočnou hrou som hrozbu nakoniec dokázal odvrátiť. Druhý set bol o tom, kto koho brejkne. Podarilo sa mi to a udržal som si servis. Dotiahol som to do víťazného konca,“  povedal po stretnutí Gombos.

Gombos je rád, že Kovalíkovi „oplatil“ jedinú prehru zo siedmich spoločných zápasov, keďže bola veľmi trpká. Na grandslamovom Roland Garros 2017 Gombos prehral s Kovalíkom vo finále kvalifikácie dvojhry. „Hrali sme proti sebe veľakrát. Naposledy som s ním prehral asi najdôležitejší zápas v kariére, keď sme boli vo finále kvalifikácie na Roland Garros v Paríži. Mal som to v hlave, mal som mu čo odplácať. Chcel som veľmi vyhrať a som rád, že som dnes podal vynikajúci výkon.“

Bola šanca, že jedno semifinále Bratislava Open 2019 bude čisto slovenské. Ak by postúpil zo štvrťfinále Andrej Martin. „Sme skoro ako bratia, veľmi dobre ho poznám. Predtým, ako som prišiel do NTC, sme spolu cestovali skoro na všetky turnaje. Mali sme rovnaký program, strávili sme spolu veľa času. Budem rád, ak si spolu zahráme v semifinále,“ dodal Gombos. Andrej Marin napokon nestačil na Inda Nagal po štvrťfinálovej prehre 4:6, 2:6. "Dnes mi chýbalo všetko - fyzické sily, pohoda, pokoj na kurte, Chýbalo mi všetko. Súper zvíťazil zaslúžene. Nevedel som sa do toho dostať, a bolo to pre mňa veľmi frustrujúce. Cítil som, že ťahám za kratší koniec. Mohlo sa to preklopiť aj na moju stranu, ale nestalo sa tak," hovoril o zápase Martin.

ROZHOVOR S GOMBOSOM:

ROZHOVOR S MARTINOM:

 « Aktuality