Gombos vo finále Bratislava Open 2019 od 14:00, predtým na Slovane aj exhibícia s Vajdom či Mečířom


Challengerový turnaj Bratislava Open 2019 bude mať minimálne slovenského finalistu. Norbert Gombos postúpil cez Inda Nagala po víťazstve 6:1, 4:6, 6:2 a v nedeľu 23. júna od 14:00 vyzve v boji o titul Maďara Attillu Balázsa. Predtým od 13:00 sa na kurtoch TK Slovan Bratislava odohrá exhibícia Vajdu Mečířa, Zrubákovej a Habšudovej.

Gombos proti Indovi Nagalovi narozdiel od Slovákov Kližana a Martina uspel, keďže Inda v sobotňajšom semifinále zdolal 6:1, 4:6, 6:2. „Do zápasu som vstúpil dobre, hral som kvalitný tenis, prvý set som získal v pomere 6:1. Bohužiaľ v druhom sete sa zmenili podmienky. Zatiahlo sa a bol silnejší vietor. Potom som viac kazil. Prehral som druhý set, ale snažil som sa bojovať a hrať svoju hru. Sústredil som sa na dôležité lopty a som rád, že to vyšlo,“ povedal Gombos po víťazstve.

Finále s Gombosom je na programe v nedeľu 23. júna 2019 od 14:00, predtým sa koná aj exhibičná miešaná štvorhra legiend Slovana za účasti Mariána Vajdu, Miloša Mečířa, Radky Zrubákovej a Kariny Cílekovej-Habšudovej.

Víťazmi štvorhry sú Belgičania, zdolali slovenský pár Klein, Molčan

Titul z deblovej súťaže si odnášajú z Bratislavy belgickí tenisti Sander Gille a Joran Vliegen, ktorí vo finále štvorhry zvíťazili nad slovenským párom Lukáš Klein a Alex Molčan 6:2, 7:5. „Hlavne sa chceme poďakovať za voľnú kartu, vďaka ktorej sme mohli hrať na tomto turnaji. Škoda, že to dnes vo finále debla nevyšlo, ale tak či tak to bol pre nás s Lukášom dobrý týždeň. Bolo to príjemné spestrenie,“ povedal po finále Alex Molčan, ktorý hral s Kleinom štvorhru súťažne naposledy na novembrovom challengeri v NTC v roku 2016.

„Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí nás podporili počas týždňa a prišli sem. Vo dvojhre to mohlo byť z mojej strany lepšie, ale vo štvorhre bol náš postup prekvapujúci. Podali sme dobré výkony, myslím si, že sme si zaslúžili byť vo finále. Chcem sa poďakovať všetkým našim trénerom, ktorý nás pripravujú,“ povedal Klein.

ROZHOVOR S GOMBOSOM:

 « Aktuality