Norbert Gombos je víťazom challengera Bratislava Open 2019


Norbert Gombos zvíťazil v nedeľu 23. júna 2019 vo finále dvojhry antukového turnaja Bratislava Open 2019 v klube TK Slovan nad maďarským tenistom Attilom Balázsom 6:3, 3:6, 6:2. Stal sa len druhým Slovákom v histórii, ktorý toto podujatie ovládol vo dvojhre. Pred rokom to dokázal Jozef Kovalík.

Gombos sa po napínavom finále veľmi tešil, v hľadisku mu fandili nielen jeho tréneri, ale aj blízka rodina. „Je to, samozrejme, úžasný pocit. Minulá sezóna mi nevyšla podľa predstáv. Veľmi som sa vtedy trápil. No s trénerom Tiborom Tóthom sme teraz odviedli vynikajúcu robotu. Je to super pocit, že tá drina z ostatných mesiacov sa vyplatila. Som veľmi rád, že sa moja hra zlepšuje a zlepšuje. Môžem už rozmýšľať nad inými métami a vrátiť sa postupne späť do prvej svetovej stovky rebríčka ATP,“ povedal Gombos krátko po triumfe.

„Bol to veľmi náročný zápas. Vedel som, že Attila bude bojovať do poslednej lopty. V druhom sete mi trochu odišiel prvý servis, menej som si ním pomáhal. Pri druhom servis na mňa vyvíjal súper väčší tlak. Na kurte som sa vtedy trochu hľadal. Ale dôležité bolo, aby som sa vrátil späť do tretieho setu. Bol som namotivovaný, veľmi som chcel vyhrať a som nesmierne šťastný, že sa mi podarilo získať domáci titul,“ pokračoval Gombos.

SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL PO FINÁLE:

ROZHOVOR S GOMBOSOM:

 « Aktuality