Filip Polášek pred Bratislava Open 2020: Teším sa na turnaje


Deblový špecialista Filip Polášek, momentálne 8. hráč svetového rebríčka ATP vo štvorhre, tiež neváhal a potvrdil účasť na turnaji Bratislava Open 2020. Ten sa bude konať na dvorcoch TK Slovan Bratislava od 17. do 20. júna. „Je pozitívne, že na Slovensku sa v tomto období niečo organizuje,“ uviedol Filip pre web www.bratislavaopen.com.

AKCEPTAČNÝ LIST MUŽOV a AKCEPTAČNÝ LIST ŽIEN na toto podujatie.

Keď počul Polášek o možnosti zúčastniť sa turnaja, potešilo ho to. „Budem hrať na základe voľnej karty, keďže pravidlá sú nastavené tak, že môže hrať len prvých päť tenistov podľa singlového rebríčka. Bude to spestrenie a pôjdem na turnaje, ktoré organizuje Branislav Stankovič. Teda na bratislavskom Slovane a potom odohrám mužský turnaj v HS Centrum Piešťany, kde som predtým dlhšiu dobu pôsobil ako tréner. Teším sa na obe podujatia, ale hlavne na Bratislava Open. Som najmä rád, že Braňo mi dal možnosť hrať okrem dvojhry aj štvorhru,“ pokračoval deblový špecialista.

Vo štvorhre sa dala dokopy momentálne najlepšia slovenská dvojica podľa postavenia v rebríčku ATP. Polášek sa dohodol na spolupráci s Igorom Zelenayom (v rebríčku ATP na 70. mieste). „Sme predbežne dohodnutí. Je to síce turnaj, ale pre nás aj forma exhibície. Rozprával som sa o tom s Igorom a on vravel, že je fit a zdravý. Keď sa nič dovtedy nestane, budeme spolu hrať,“ prezradil Polášek, ktorý si nemyslí, že majú istý triumf na turnaji v debli. „Lepšia dvojica v debli momentálne na Slovensku už asi nebude... Ale zase si myslím, že pri tomto hernom formáte a keď zvážime, že sme mali dlhý herný výpadok, sa môže stať čokoľvek. Napríklad to vidíme veľakrát počas tréningov v Davis Cupe, že keď nie je tlak na výsledok, mladí chalani sú schopní hrať veľmi dobre. Stane sa, že set aj prehráme. Nebude to tak, že nebude šanca prehrať. Veľmi sa spotíme na to, aby sme splnili úlohu favoritov.“

Polášek by už rád poznal aj stanovisko ATP, kedy a či vôbec sa ešte odohrá zvyšok tenisovej sezóny. „Informácie od ATP by sme mali dostať do 15. júna. Myslím si, že to už bude silné a jasné stanovisko. Buď sa povie, že sa profiokruh spúšťa od toho a toho dátumu, alebo že ohlásia ukončenie tejto sezóny. Pretože si myslím, že keď to neodštartujú v septembri, tak nebudú robiť pár turnajov od októbra do konca roka,“ myslí si Polášek, podľa ktorého ešte prichádza do úvahy aj čiastočné riešenie.

„Zorganizujú sa iba grandslamové turnaje. Potom sa však môže stať, že by napríklad ATP za tie grandslamy neudelilo hráčom body. V USA robia všetko preto, aby sa konali US Open 2020. Zverejnili sa aj predbežné podmienky, za akých by sa mohlo hrať. Myslím si, ten nápad by bol realizovateľný a pre organizátorov finančne zaujímavý. Skúšajú ešte aj to, aby sa pred US Open realizoval v New Yorku turnaj, ktorý býva v Cincinnati,“ verí Polášek, ktorý je optimistom.

„Vidíme, že vírus je v Európe na ústupe.  A v USA to bude o 3 mesiace tiež inak. Samozrejme, môže prísť druhá vlna koronakrízy, ale nedá sa na to čakať. To je alibizmus. Našu situáciu by som porovnal s cyklistami, ktorí chcú začať súťažiť v septembri. Vezmite si, že oni sú v pelotóne hlava na hlave a potom sa spolu presúvajú veľké tímy. Nedáva to logiku, aby sme my začínali až v januári 2021,“ dodal Polášek.« Aktuality