Gombos, Kužmová, Bencicová, Martin postúpil do štvrťfinále dvojhry na Bratislava Open 2020


Slovenský tenista Norbert Gombos nastúpil v prvom kole dvojhry na turnaji Bratislava Open 2020 zo série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna proti 17-ročnému mladíkovi Michalovi Novanskému. Slovenská tenisová mužská dvojka napokon nezaváhala a juniora zdolala 7:5, 6:2.

PROGRAM DŇA 18.6.2020    ŽREB MUŽSKEJ DVOJHRY    ŽREB ŽENSKEJ DVOJHRY    ŽREB MUŽSKEJ ŠTVORHRY   ŽREB ŽENSKEJ ŠTVORHRY

Gombos, teraz 109. hráč rebríčka ATP vo dvojhre, sa potešil, že si konečne môže po koronakríze zahrať súťažný zápas takmer v pravom zmysel slova. „Som rád, že prišla zmena. Síce sme v rámci NTC hrali turnaj, ale teraz to už bolo aj s empajrovým rozhodcom, takže sa už cítim, ako keby som hral  normálny turnaj. Aj keď sme nemali zberačov, malo to turnajový feeling. Som veľmi rád, že sa toto podarilo zorganizovať a že si môžeme medzi sebou zmerať sily. Hráme aj o prize money, všetci sme sa veľmi tešili, že môžeme súťažiť na turnaji v Bratislave,“ uviedol na úvod Gombos, ktorý pochválil hru súpera.

„Michal hral na svoje pomery veľmi dobre. Spolu zvykneme aj trénovať a musím povedať, že dnes hral veľmi dobre. Proti týmto mladým sa hrá ťažko, lebo človek nikdy nevie, čo vymyslia. Chcú sa na nás starších vytiahnuť, sú uvoľnenejší a hrajú oveľa lepšie. V prvom sete som sa nadrel, ale zabojoval som a udržal som si to až do víťazného konca,“ dodal Gombos.

1. kolo:
Lukáš Klein - Miloš Karol 6:2, 6:0
Viktória Kužmová - Romana Čisovská 6:2, 6:2
Katarína Kužmová - Tereza Mihalíková 6:4, 7:5« Aktuality