V pondelňajšom finále od 14:00 Bratislava Open Klein proti Molčanovi, potom Kužmová s Bencicovou


V piatok sme spoznali finalistov dvojhry aj štvorhry na turnaji Bratislava Open 2020, ktorý patrí do série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna.

Začiatok zápasov sa posúva pre dážď  až na pondelok 22. júna od 14:00, začne sa mužským finále Klein - Molčan.

PROGRAM DŇA 22.6.2020  

ŽREB MUŽSKEJ DVOJHRY    ŽREB ŽENSKEJ DVOJHRY    ŽREB MUŽSKEJ ŠTVORHRY   ŽREB ŽENSKEJ ŠTVORHRY

Zatiaľ čo Alex Molčan nemusel o svoju finálovú účasť bojovať, keďže Andrej Martin nenastúpil na semifinálový duel pre seknutie v krku, Lukáš Klein sa na postup poriadne nadrel. Svojho reprezentačného kolegu Norberta Gombosa napokon zdolal po trojsetovej bitke 3:6, 6:4, 6:4. „Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať. Musím uznať, že Noro bol jede a pol setu lepším hráčom. Potom zápas prerušil dážď a to väčšinou pomôže tenistovi, ktorý prehráva. Následne sa to vyrovnalo a predvádzali sme celkom slušný tenis – bol rýchly, bez veľkého množstva chýb. Som rád, že sa mi to podarilo zvládnuť,“ hovoril po postupe Lukáš Klein.

Do finále Kužmová

Po mužskom semifinále sa hrali zápasy ženskej dvojhry, v ktorých nastúpila najprv Viktória Kužmová proti Ruske Anne Blinkovej.  Slovenka zvíťazila po trojsetovej bitke 7:6(2), 4:6, 6:0. „Som v príprave pred obnovenou sezónou, čiže som veľmi rada, že som mohla odohrať takýto dobrý zápas. Aj v koncovkách prvých setov, aj na záver rozhodli maličkosti. Na začiatku tretieho setu sa mi podarilo udržať servis. Potom som súperku brejkla a viac som si už verila,“ hovorila Kužmová.

Druhé semifinále hrala Belinda Bencicová proti Anne Karolíne Schmiedlovej a švajčiarska tenistka zvíťazila hladko 6:1, 6:0. „Nečakala som, že to bude takto hladko. Aj podmienky mi priali, bolo to veľmi rýchle. Čakala som skôr trojseťák alebo dlhší zápas,“ povedala po postupe do finále Bencicová, ktorá sa teší na finálový duel s Kužmovou. „Ona je veľmi podobná súperka ako Karolína. Hrá na dva-tri údery, takže to bude veľmi ťažké. Ale teším sa na to,“ hovorila Belinda.« Aktuality