Titul v mužskej dvojhre si vybojoval Lukáš Klein, v ženskej Belinda Bencicová


Víťazom dvojhry na turnaji Bratislava Open 2020 zo série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna sa stal v mužskej dvojhre Lukáš Klein, ktorý zdolal v pondelňajšom finále Alexa Molčana 2:6, 6:2, 6:2. Po mužskom finále nasleduje v klube TK Slovan Bratislava aj ženské medzi Belindou Bencicovou a Viktóriou Kužmovou, odohrajú sa ešte aj obe finále štvorhry.

VÝSLEDKY BRATISLAVA OPEN 2020:

MUŽSKÁ DVOJHRA    MUŽSKÁ ŠTVORHRA   ŽENSKÁ DVOJHRA   ŽENSKÁ ŠTVORHRA

Slovenský tenista a rodák zo Spišskej Novej Vsi Lukáš Klein si odnáša z Bratislavy titul vo dvojhre. „Samozrejme, je to super pocit vyhrať takýto turnaj. Nie je to síce oficiálne ATP podujatie, ale je to pre nás hráčov super možnosť zmerať si sily inak ako len na tréningoch. Som rád, že som odohral super zápasy a že sa mi podarilo získať titul,“ povedal Klein po triumfe.

„Alex začal v zápase veľmi dobre, hral vysoké a rýchle lopty, menil to a ja som bol nervózny. Našťastie som si po prehratom prvom sete pomohol viac servisom a aktívnou hrou smerom dopredu. Následne sa to vyrovnalo. Potom to síce bolo dvakrát 6:2 pre mňa, ale nebolo to jednoznačné. Naťahovali sme sa o gemy a bol to boj do konca,“ dodal Klein.

Bencicová: Každú trofej je krásne dvihnúť

Titul v ženskej dvojhre si vybojovala Belinda Bencicová, ktorá zdolala Viktóriu Kužmovú 6:2, 6:3. „Je krásne dvihnúť každú trofej. Som veľmi rada, že som si mohla takto zahrať. Boli to kvalitné zápasy. Proti Viki som predtým nikdy nehrala. Bola som na tento zápas dobre pripravená. Ona hrá rýchlo, dobre podáva, je to fakt o prvých dvoch loptách vo výmene. Túto fázu musím proti nej prežiť a potom sa musíme dostať do výmeny,“ povedala po úspešnom finále Bencicová.

Víťazmi mužskej štvorhry sa stál pár Filip Polášek a Igor Zelenay, ktorí tesne zdolali dvojicu Klein/Gombos 3:6, 7:6, 11:9.

FINÁLOVÝ CEREMONIÁL ŽIEN:

ROZHOVOR S VIKTÓRIU KUŽMOVOU PO FINÁLE:

ROZHOVOR S BELINDOU BENCICOVOU PO FINÁLE:

FINÁLOVÝ CEREMONIÁL MUŽOV:

ROZHOVOR S KLEINOM PO FINÁLE:

 « Aktuality