V Bratislave v júni opäť kvalitný mužský tenis, bude sa konať Kooperativa Bratislava Open 2021


Challenger, ktorý kedysi začínal v Košiciach, pokračoval v Poprade a napokon zakotvil v Bratislave, sa odohrá aj v sezóne 2021. V termíne od 7. do 13. júna  si zmerajú sily tenisti na podujatí kategórie Challenger 90 s názvom Kooperativa Bratislava Open 2021.

BULLETIN TURNAJA NA STIAHNUTIE

ZOZNAM PRIHLÁSENÝCH HRÁČOV

PARTNERI V ROKU 2021

Hlavný organizátor challengera Branislav Stankovič je právom hrdý na 17. predchádzajúcich ročníkov a aj preto urobil maximum preto, aby ani v „covidovej“ dobe nechýbal na Slovensku kvalitný mužský tenis. „Turnaj sme dávali do termínovej listiny už koncom minulého roka. A to z jednoduchých dôvodov. Chceli sme zachovať kontinuitu - konalo sa už 17 ročníkov. Dohodli sme sa na tom aj s dlhoročnými, kľúčovými partnermi, ktorí nás stabilne podporujú. Turnaje sa hrajú v Európe, aj po celom svete, či už s divákmi alebo bez. Tenisový svet sa nezastavil a aj my musíme pokračovať a robiť všetko preto, aby sme sa dostali do normálnych koľají,“  povedal pre web www.bratislavaopen.com o dôvodoch opätovnej organizácie Stankovič.

Definitívne rozhodnutie o zorganizovaní Kooperativa Bratislava Open 2021 padlo vo februári tohto roka. „Zorganizujme 18. ročník v termíne od 7. do 13. júna na kurtoch TK Slovan. Bude mať tú istú dotáciu ako pred obdobím covid-19. Bude to challenger kategórie 90 s celkovou dotáciou 66 640 eur. V hlavnej súťaži bude 32 hráčov, 16 hráčov zabojuje v kvalifikácii dvojhry a 16 párov si zahrá vo štvorhre,“ uviedol bývalý slovenský tenisový reprezentant.

Stankovič prezradil, že pôvodný termín turnaja mal byť hneď po skončení tohtoročnej edície Roland Garros 2021. „Tento skvelý termín nám posunul Maroš Vajda, vylobovali sme si ho v ATP. Najprv sme boli 2 týždne po RG, potom sme mali byť týždeň po ňom. Ale tým, že sa posunul grandslamový turnaj o jeden týždeň neskôr, spadli sme do druhého týždňa RG 2021. Predtým to bolo lepšie, ale nič také dramatické sa nestalo. V tomto týždni sa koná aj challenger vo francúzskom Lyone alebo kazašskom Almaty. Prostějovský challenger bude až po nás. Som rád, že sme si s nimi vymenili termín,“ hovoril Stankovič, ktorý musí myslieť pri organizácii aj na prísne pravidlá súvisiace s koronavírusom.

Pred turnajom sa pretestujú všetci hráči aj celý organizačný tím PCR testami.  „Čiaroví rozhodcovia budú až od soboty na semifinále dvojhry, aby sa znížil počet ľudí v areáli. Deti budú môcť robiť zberačov, ale budú mať vlastné šatne a nebudú sa stretávať s hráčmi. Budeme mať aj manažéra pre covid-19, aby bola kontrolovaná a dodržiavaná hygienická stránka a predpisy. Hráč musí mať len svoj uterák. Ten kto mu ho donesie, to urobí len v rukaviciach.“

Akceptačný list, teda zoznam prihlásených hráčov, bude známy 17. mája. „Všetci Slováci mi povedali, že keďže ide o zaujímavú dotáciu a turnaj kategórie 90, radi by hrali doma. Urobia preto všetko. Samozrejme, najradšej by som bol, keby hrali v tom týždni osemfinále Roland Garros a u nás vôbec neboli,“ usmial sa na záver Stankovič.

Finálový zápas dvojhry sa odvysiela 13. júna na obrazovkách RTVS. Predtým sa odohrá exhibícia malých tenistov, o ktorých sa organizátori challengera starajú v programe Hrajme tenis Slovensko. Ďalší prípadný sprievodný program a napríklad aj možná prítomnosť divákov v hľadisku počas turnaja sa bude odvíjať podľa aktuálnych protiepidemických opatrení RÚVZ.« Aktuality