Víťazi sa vracajú na mužský tenisový challenger Kooperativa Bratislava Open 2022


Medzi prihlásenými na tenisový turnaj challengerovej série ATP Kooperativa Bratislava Open 6. – 12. júna 2022 sú aj dvaja víťazi minulých ročníkov Slováci Jozef Kovalík (2018) a Norbert Gombos (2019). Do hlavného turnaja 19. ročníka podujatia sa na základe rebríčka dostali štyria slovenskí tenisti, aj Andrej Martin a Filip Horanský. Jednu z voľných kariet výkonný riaditeľ turnaja Branislav Stankovič rezervoval pre slovenskú jednotku a hráča svetovej päťdesiatky Alexa Molčana, ďalšie dve dostanú mladíci Peter Benjamin Privara a Miloš Karol.

„S kartou pre Molčana budem čakať do poslednej chvíle. Potešil by som sa, keby sme hráča takých kvalít na dvorcoch bratislavského Slovana privítali,“ hovorí Stankovič na adresu zverenca Mariána Vajdu. Bývalý kouč svetovej jednotky Novaka Djokoviča hráča NTC vedie od mája spoločne s trénerom Karolom Beckom.   

V 32-člennom pavúku dvojhry uvidíme 7 slovenských tenistov, ďalší nastúpia v kvalifikácii a vo štvorhre. Najvýznamnejší antukový turnaj mužov na Slovensku bude prehliadkou slovenského tenisu, ale aj príležitosťou na skvelú medzinárodnú konfrontáciu. V Bratislave budú hrať nielen daviscupoví reprezentanti Slovenska, ale aj Česka. Medzi prihlásenými sú Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva, aj 21-ročný Jonáš Forejtek, ktorý po výhre na US Open 2019 bol juniorskou svetovou jednotkou. Na Slovane si zahrá aj Dalibor Svrčina, ten bude mať na jeseň 20 rokov a už dosiahol druhú stovku svetového rebríčka.

Najvyššie nasadeným v Bratislave by mal byť Henri Laaksonen, 30-ročný rodák z fínskeho mesta Lohja. Syn fínskej matky a švajčiarskeho otca reprezentujúci Švajčiarsko dosiahol vo februári tohto roka svoje rebríčkové maximum 84. miesto. Maďar Attila Balázs, finalista bratislavského turnaja v roku 2019, štartuje s chráneným rebríčkom. V marci 2020 bol najvyššie v počítači 76., ale na 14 mesiacov ho vyradilo zranenie päty. Čaká ho piaty štart na tomto podujatí. Meno 20-ročného taiwanského talentu Chun-hsin Tseng, ktorého v tenisovom svete prezývajú Jason, sa dostalo aj do povedomia slovenských tenisových fanúšikov. Nielen preto, že ide o juniorského šampióna Roland Garros a Wimbledonu 2018 a bývalú svetovú jednotku v tejto kategórii, ale aj preto, že ho trénoval a dlho mu radil Dominik Hrbatý. V apríli v Murcii získal svoj druhý challengerový titul po finálovej výhre nad Gombosom.
Podľa prihlášok je na bratislavskej listine zastúpenie 12 krajín sveta, vrátane Juhoameričanov z Argentíny a Brazílie, špecialistov na antuku. Posledným hráčom, ktorý sa dostal priamo do turnaja, je Rus Andrej Kuznecov, 227. v rebríčku.
Kooperativa Bratislava Open 2022, turnaj challengerovej série ATP, sa začne kvalifikáciou už v nedeľu 5. júna. Každý deň sa program začína od 11.00, vrátane finále dvojhry v nedeľu 12. júna, ktoré v priamom prenose uvidia aj diváci RTVS. Vstup do hľadiska Slovana je voľný, zápasy cez livescore a livestream možno sledovať na: www.bratislavaopen.com.

Bývalí tenisoví profesionáli Miloslav Mečíř a Branislav Stankovič stoja roky na čele organizátorov turnaja Kooperativa Bratislava Open.

Kovalík je víťazom dvojhry turnaja, ešte keď sa konal v sezóne 2018 pod názvom Poprad Tatry Challenger v Poprade:

Norbert Gombos zvíťazil na prvej bratislavskej edícii turnaja v sezóne 2019:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « Aktuality