o turnaji

V Bratislave v júni opäť kvalitný mužský tenis, KONÁ SA Kooperativa Bratislava Open 2021

 

PROGRAM/ORDER OF PLAY 10.6.2021 (ŠTVRTOK/THURSDAY)

SINGLES + DOUBLES DRAW

ŽREB KVALIFIKÁCIE DVOJHRY/QUALIFYING DRAW

VIDEOROZHOVOR PO PREHRE MOLČANA V 2. KOLE

VIDEOROZHOVOR S LEHEČKOM PO POSTUPE DO ŠTVRŤFINÁLE

VIDEOROZHOVOR S GOMBOSOM PO POSTUPE DO 2. KOLA A NARODENÍ SYNA

VIDEROZHOVOR S KOVALÍKOM PO POSTUPE DO 2. KOLA

 

 

BULLETIN TURNAJA NA STIAHNUTIE

PARTNERI V ROKU 2021

Challenger, ktorý kedysi začínal v Košiciach, pokračoval v Poprade a napokon zakotvil v Bratislave, sa odohrá aj v sezóne 2021. V termíne od 7. do 13. júna  si zmerajú sily tenisti na podujatí kategórie Challenger 90 s názvom Kooperativa Bratislava Open 2021.

Hlavný organizátor challengera Branislav Stankovič je právom hrdý na 17. predchádzajúcich ročníkov a aj preto urobil maximum preto, aby ani v „covidovej“ dobe nechýbal na Slovensku kvalitný mužský tenis. „Turnaj sme dávali do termínovej listiny už koncom minulého roka. A to z jednoduchých dôvodov. Chceli sme zachovať kontinuitu - konalo sa už 17 ročníkov. Dohodli sme sa na tom aj s dlhoročnými, kľúčovými partnermi, ktorý nás stabilne podporujú. Turnaje sa hrajú v Európe, aj po celom svete, či už s divákmi alebo bez. Tenisový svet sa nezastavil a aj my musíme pokračovať a robiť všetko preto, aby sme sa dostali do normálnych koľají,“ povedal o dôvodoch opätovnej organizácie Stankovič.

 

ROČNÍK 2019 VO VIDEU

Vážení športoví priatelia,

situácia v našej krajine s pandémiou COVID-19 je vážna. Našou prvoradou úlohou je zvládnuť túto situáciu čo najlepšie a pokúsiť sa neochorieť. Aj keď organizácia ATP pre riadenie tenisového okruhu ešte termín pre zrušenie podujatí po 7. júni 2020 nevyhlásila, rozhodol som sa challengerové podujatie Bratislava Open 2020 zrušiť. V tejto dobe, keď bojujeme s touto chorobou nielen my u nás, ale  skoro na celom svete, si organizovanie takéhoto športového podujatia  nedokážem predstaviť. Preto chcem aj vás fanúšikov tenisu požiadať o pochopenie. O to viac sa teším na ročník 2021, keď vás budem môcť opäť pozvať na svetový tenis na antukové mužské podujatie Bratislava Open 2021.

Ďakujem za pochopenie.

Branislav Stankovič

Oslovujeme vás pri príležitosti 18. ročníka tenisového turnaja už pod názvom Bratislava Open organizovaného spoločnosťou TeniSta s.r.o., ktorý odštartujeme 15. júna 2020. Po druhýkrát bude toto podujatie hostiť mesto Bratislava. Turnaj patrí do challengerovej série ATP a je jedným z najvýznamnejších medzinárodných tenisových podujatí, ktoré sa organizujú na Slovensku.

V predchádzajúcich ročníkoch hrali na turnaji, ktorý sa odohrával v Košiciach a posledné 4 roky v Poprade, všetci poprední slovenskí hráči na čele s bývalým dvanástym tenistom sveta Dominikom Hrbatým a aktuálne najlepšími hráčmi Slovenska - Martinom Kližanom, Lukášom Lackom, Norbertom Gombosom, Andrejom Martinom, Jozefom Kovalíkom. Medzi účastníkmi challengeru boli v minulosti aj také svetové esá ako Čech Jiří Novák - v najlepších tenisových rokoch piaty na svete, srbský tenista Janko Tipsarevič - aj 7. hráč rebríčka ATP, či Cyperčan Marcos Baghdatis. Alebo objav Srb Krajinovič, ktorý bol na 33. mieste rebríčka ATP. V Poprade boli aj bratia Melzerovci, ktorí sú dlhé roky oporou rakúskej reprezentácie a hráči svetovej Top 100. Víťazom sa stal Argentínčan Zeballos, aktuálne 70. hráč rebríčka ATP. V roku 2017 sa stal víťazom Nemec Stebe, ktorý je aktuálne na 70. mieste rebríčka ATP a v roku 2018 prvýkrát slovenský reprezentant Jozef Kovalík.

Roky pripravujeme akciu spolu s legendárnym Miloslavom Mečířom, ktorý figuruje na poste riaditeľa turnaja. Na manažérskom poste /tréner hviezdneho Novaka Djokoviča/ a náš najúspešnejší tréner Marián Vajda. Vďaka jeho skúsenostiam a kontaktom vo svetovom tenise turnaj má ešte väčší kredit.

V uplynulých rokoch  si turnaj získal medzi hráčmi veľkú obľubu. V roku 2020 by sme chceli potvrdiť vysoký kredit  získaný i vďaka podpore viacerých partnerov.

Bratislava ako centrum vrcholového tenisu a areál Slovana Bratislava je k takémuto podujatiu najviac prispôsobený a aj svojou históriou medzinárodných podujatí je najlepším miestom pre takéto významné podujatie.  Šport, špeciálne tenis, o ktorý je vždy zvýšený mediálny záujem, je vynikajúcim prostriedkom na propagáciu. Využite túto príležitosť a staňte sa partnerom najväčšej tenisovej udalosti leta na Slovensku: Bratislava Open 2020!               

Branislav STANKOVIČ,
výkonný riaditeľ ATP  challenger tour,
majiteľ spoločnosti TeniSta, organizátora turnaja