o turnaji

VÝSLEDKY BRATISLAVA OPEN 2020:

MUŽSKÁ DVOJHRA    MUŽSKÁ ŠTVORHRA   ŽENSKÁ DVOJHRA   ŽENSKÁ ŠTVORHRA

 

 

BULLETIN TURNAJA 2020

Najlepší slovenskí tenisti a tenistky budú aj na júnovom turnaji Bratislava Open

VOĽNÝ VSTUP!!!                               VIAC INFO: https://www.bratislavaopen.com/?aktuality_detail=77

Vo štvrtok bol zverejnený AKCEPTAČNÝ LIST MUŽOV a AKCEPTAČNÝ LIST ŽIEN na toto podujatie.

Aj keď sa pôvodne plánovaný mužský challenger Bratislava Open v júni 2020 pre koronakrízu neuskutoční, jeho hlavný organizátor Branislav Stankovič zorganizuje v pôvodnom termíne zaujímavú náhradu. Od 17. do 20. júna 2020 sa bude konať na kurtoch TK Slovan Bratislava podujatie Bratislava Open, ktoré spojí 16 najlepších slovenských tenistov a 16 tenistiek.

Hosťom spomínaného podujatia bude aj držiteľka voľnej karty do hlavnej súťaže Belinda Bencicová, ktorá má slovenské korene a zdržiava sa teraz v Bratislave. Hrať v Bratislave chce takmer celá naša špička vrátane deblistov. Účasť prisľúbili Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos, Filip Horanský, Alex Molčan, Lukáš Klein a pridajú sa aj juniori, ktorých nominuje Slovenský tenisový zväz. Chýbať nebudú ani Filip Polášek a Igor Zelenay zatiaľ vo štvorhre. „Možno, keď sa na to budú cítiť, vyskúšajú si aj dvojhru. Chýbať bude pre nedoliečené zranenie iba Martin Kližan, lebo ešte nezačal prípravu. Doliečuje si ruku. Zo žien sa zúčastnia Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová i Rebecca Šramková,“ hovorí hlavný organizátor akcie Branislav Stankovič.

 

ROČNÍK 2019 VO VIDEU

Vážení športoví priatelia,

situácia v našej krajine s pandémiou COVID-19 je vážna. Našou prvoradou úlohou je zvládnuť túto situáciu čo najlepšie a pokúsiť sa neochorieť. Aj keď organizácia ATP pre riadenie tenisového okruhu ešte termín pre zrušenie podujatí po 7. júni 2020 nevyhlásila, rozhodol som sa challengerové podujatie Bratislava Open 2020 zrušiť. V tejto dobe, keď bojujeme s touto chorobou nielen my u nás, ale  skoro na celom svete, si organizovanie takéhoto športového podujatia  nedokážem predstaviť. Preto chcem aj vás fanúšikov tenisu požiadať o pochopenie. O to viac sa teším na ročník 2021, keď vás budem môcť opäť pozvať na svetový tenis na antukové mužské podujatie Bratislava Open 2021.

Ďakujem za pochopenie.

Branislav Stankovič

Oslovujeme vás pri príležitosti 18. ročníka tenisového turnaja už pod názvom Bratislava Open organizovaného spoločnosťou TeniSta s.r.o., ktorý odštartujeme 15. júna 2020. Po druhýkrát bude toto podujatie hostiť mesto Bratislava. Turnaj patrí do challengerovej série ATP a je jedným z najvýznamnejších medzinárodných tenisových podujatí, ktoré sa organizujú na Slovensku.

V predchádzajúcich ročníkoch hrali na turnaji, ktorý sa odohrával v Košiciach a posledné 4 roky v Poprade, všetci poprední slovenskí hráči na čele s bývalým dvanástym tenistom sveta Dominikom Hrbatým a aktuálne najlepšími hráčmi Slovenska - Martinom Kližanom, Lukášom Lackom, Norbertom Gombosom, Andrejom Martinom, Jozefom Kovalíkom. Medzi účastníkmi challengeru boli v minulosti aj také svetové esá ako Čech Jiří Novák - v najlepších tenisových rokoch piaty na svete, srbský tenista Janko Tipsarevič - aj 7. hráč rebríčka ATP, či Cyperčan Marcos Baghdatis. Alebo objav Srb Krajinovič, ktorý bol na 33. mieste rebríčka ATP. V Poprade boli aj bratia Melzerovci, ktorí sú dlhé roky oporou rakúskej reprezentácie a hráči svetovej Top 100. Víťazom sa stal Argentínčan Zeballos, aktuálne 70. hráč rebríčka ATP. V roku 2017 sa stal víťazom Nemec Stebe, ktorý je aktuálne na 70. mieste rebríčka ATP a v roku 2018 prvýkrát slovenský reprezentant Jozef Kovalík.

Roky pripravujeme akciu spolu s legendárnym Miloslavom Mečířom, ktorý figuruje na poste riaditeľa turnaja. Na manažérskom poste /tréner hviezdneho Novaka Djokoviča/ a náš najúspešnejší tréner Marián Vajda. Vďaka jeho skúsenostiam a kontaktom vo svetovom tenise turnaj má ešte väčší kredit.

V uplynulých rokoch  si turnaj získal medzi hráčmi veľkú obľubu. V roku 2020 by sme chceli potvrdiť vysoký kredit  získaný i vďaka podpore viacerých partnerov.

Bratislava ako centrum vrcholového tenisu a areál Slovana Bratislava je k takémuto podujatiu najviac prispôsobený a aj svojou históriou medzinárodných podujatí je najlepším miestom pre takéto významné podujatie.  Šport, špeciálne tenis, o ktorý je vždy zvýšený mediálny záujem, je vynikajúcim prostriedkom na propagáciu. Využite túto príležitosť a staňte sa partnerom najväčšej tenisovej udalosti leta na Slovensku: Bratislava Open 2020!               

Branislav STANKOVIČ,
výkonný riaditeľ ATP  challenger tour,
majiteľ spoločnosti TeniSta, organizátora turnaja