o turnaji

Oslovujeme vás pri príležitosti 17. ročníka tenisového turnaja už pod názvom Bratislava Open organizovaného spoločnosťou TeniSta s.r.o., ktorý odštartujeme v tretí júnový týždeň 2019. Po prvýkrát bude toto podujatie hostiť mesto Bratislava. Turnaj patrí do challengerovej série ATP a je jedným z najvýznamnejších medzinárodných tenisových podujatí, ktoré sa organizujú na Slovensku.

V predchádzajúcich ročníkoch hrali na turnaji, ktorý sa odohrával v Košiciach a posledné 4 roky v Poprade, všetci poprední slovenskí hráči na čele s bývalým dvanástym tenistom sveta Dominikom Hrbatým a aktuálne najlepšími hráčmi Slovenska - Martinom Kližanom, Lukášom Lackom, Norbertom Gombosom, Andrejom Martinom, Jozefom Kovalikom... Medzi účastníkmi challengeru boli v minulosti aj také svetové esá ako Čech Jiří Novák - v najlepších tenisových rokoch piaty na svete, srbský tenista Janko Tipsarevič - aj 7. hráč rebríčka ATP, či Cyperčan Marcos Baghdatis. Alebo minuloročný objav Srb Krajinovič, ktorý je na 33. mieste rebríčka ATP. V Poprade boli aj bratia Melzerovci, ktorí sú dlhé roky oporou rakúskej reprezentácie a hráči svetovej Top 100. Víťazom sa stal Argentínčan Zeballos, aktuálne 70. hráč rebríčka ATP. V roku 2017 sa stal víťazom nemec Stebe, ktorý je aktuálne na 70. mieste rebríčka ATP a v roku 2018 prvýkrát slovenský reprezentant Jozef Kovalík.

Roky pripravujeme akciu spolu s legendárnym Miloslavom Mečířom, ktorý figuruje na poste riaditeľa turnaja. Na manažérskom poste /tréner hviezdneho Novaka Djokoviča/ a náš najúspešnejší tréner Marián Vajda. Vďaka jeho skúsenostiam a kontaktom vo svetovom tenise turnaj má ešte väčší kredit.

V uplynulých rokoch  si turnaj získal medzi hráčmi veľkú obľubu. V roku 2019 by sme chceli potvrdiť vysoký kredit  získaný i vďaka podpore viacerých partnerov.

Bratislava ako centrum vrcholového tenisu a areál Slovana Bratislava je k takémuto podujatiu najviac prispôsobený a aj svojou históriou medzinárodných podujatí je najlepším miestom pre takéto významné podujatie.  Šport, špeciálne tenis, o ktorý je vždy zvýšený mediálny záujem, je vynikajúcim prostriedkom na propagáciu. Využite túto príležitosť a staňte sa partnerom najväčšej tenisovej udalosti leta na Slovensku: Bratislava Open 2019!               

Branislav STANKOVIČ,
výkonný riaditeľ ATP  challenger tour,
majiteľ spoločnosti TeniSta, organizátora turnaja